All in SEO Pack Eklentisi

All in SEO Pack Eklentisi


Bilindiği gibi sadece bir sitenin kurulması ve ona düzenli olarak yazı eklenmesi siteden beklenilen başarının elde edilmesinde yeterli olmamaktadır. Sitenin Google gibi arama motorlarında aranılan anahtar kelimede üst sıralarda olması insanlar tarafından rastlanma olasılığını arttırmakta ve bu sayede de daha fazla kişiye ulaşılmaktadır. İşte bu durumu sağlamaya yani sitenin arama motorları gözünde değerini arttırmaya Seo denilmektedir. Worpress geliştirilmeye oldukça açık ve açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için seo açısından da başarılı olunmasını kolayca sağlamaktadır. Wordpress’in bir diğer avantajı da seo yapmak için gerekli eklentilerin kurulmasına izin vermesidir. Sözü edilen eklentilerin en çok tercih edileni ve seo açısından başarı sağlayanı ise All in one SEO Pack eklentisidir.

Eklentinin Wordpress Siteye Kurulumu

İlk olarak eklentiyi indirip, FTP aracılığıyla /wp-content/plugins/ dizinine göndermeniz gerekmektedir. Ardından admin panelindeki ‘Eklentiler’ sayfasından eklentiyi aktifleştirin ve sonra ise ‘Tercihler’ sayfasındaki All in SEO Pack menüsünden ayarları yapın.

All in one SEO Pack EklentininAyarlari

Eklenti için yapacağınız ayarlar şunlardır;

Plugin Status, Home Title, Home Description, Home Keywords, Canonical URLs, Rewrite Titles, Post Title Format, Page Title Format, Category Title Format, Archive Title Format, Tag Title Format, Search Title Format, Description Format, 404 File Format, Paged Format, Use categories for meta keywords

Eklentiyi İndirin

 wp seo eklentisi